KASTAMONU İNEBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Telat AKTAŞ'ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Telat AKTAŞ yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Telat AKTAŞ'ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Kıymetli Öğretmenler, Sevgili Çocuklar ve Saygıdeğer Veliler;   Yeni bir eğitim-öğretim yılı başlıyor. Değişim  ve dönüşümün çok hızlı olduğu bu zamanda, en büyük sorumluluk, hiç kuşkusuz, anne ve babalara ve bilhassa değerli öğretmenlerimize düşüyor.  Tüm eğitim-öğretim yılı boyuncu sevgi, umut ve işimizi en iyi şekilde yapma gayreti rehberimiz olsun.     Kıymetli Meslektaşlarım;   Eğitim aracılığı ile adil, özgür, özgün ve sorumluluk bilincine sahip "iyi ödev insanı yetiştirmek" zorundayız.  Kendini toplumuyla bütünleştiren ve diğer yandan da dünyadan gözünü ayırmayan üretken, kendini çağının gerektirdiği bilgi, beceri ve kabiliyetlerle donatabilen öğretmenler hakça paylaşımın gerçekleşebildiği, insanın daha mutlu ve insanlığın daha insani olduğu bir dünya oluşturmada pay ve görev sahibi olabilirler.   Yavrularımıza siz rehberlik edecek, hayal ettiğimiz dünyaları inşa etmeleri için sizler onlara yardımcı olacaksınız.  Eğitim yolculuğumuzda hepimiz sizlere emanetiz.   Sevgili Velilerimiz;   Sabırla ve fedakârca büyüttüğümüz çocuklarımızı usanmadan dinleyelim. Kendilerini ifade etmelerine fırsat tanırsak, inanın ki her yavrumuzun içindeki potansiyel ortaya çıkacaktır. Çocuklarımızın başarısı için okul yönetimi ve öğretmenlerle sürekli iletişim ve işbirliği içinde olalım. Çocuklarımızı hep birlikte çalışarak, birbirimize güvenerek en iyi ve güzel şekilde yetiştirebiliriz.   Sevgili Öğrencilerim;   Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın sevinci ve heyecanı içerisindesiniz. Sizlerin sevincini ve heyecanını paylaşıyorum.  Sizler için millî ve manevi değerlerine sahip çıkan, evrensel ile yerel değerleri harmanlamış, girişimci, vizyoner, dünyadaki gelişmeleri takip eden, bilime sevdalı, üretken ve mutlu bireyler olabileceğiniz parlak bir gelecek hazırlamak bizim görevimiz. Siz ülkemizi daha güçlü yarınlara taşıyacaksınız   Bu düşüncelerle çocuklarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün eğitim camiamıza 2022- 2023 eğitim-öğretim yılında sağlıklı, başarılı ve huzur dolu çalışmalar diliyorum.  

Camikebir Mahallesi Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız Sokak No1 - Santral (366) 811 20 05 İlçe MEM.Müdür (Direkt Hat) (366) 811 61 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.